Już w sobotę zapraszamy na pierwszy wykład w ramach „Spotkań z Historią”. Prelegentem inaugurującym wydarzenie będzie prof. nadz. dr hab. Zbigniew Wawer . Historyk, nauczyciel akademicki, menedżer kultury. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, należy do najbardziej znanych polskich historyków wojskowości. Jest wybitnym badaczem historii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz znawcą umundurowania i znaków polskich jednostek z okresu II wojny światowej. W latach 2012-2016 dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, od 2017 roku dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Jest autorem licznych książek i filmów dokumentalnych.
Spotkanie odbędzie się 14 września o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Kutnowskiego Domu Kultury. Zapraszamy.