Muzeum Regionalne w Kutnie włącza się, wzorem lat ubiegłych, w organizację 45. Święta Róży. W tym roku 7 i 8 września w Parku Traugutta będzie można zobaczyć wystawę twórczości kutnowskich rzeźbiarzy. Przywitają Państwa rzeźby plenerowe przedstawiające kapelę ludową i zespół śpiewaczek. Wystawa połączona będzie z kiermaszem, a dzieci mogą spróbować swoich sił podczas warsztatów, gdzie własnoręcznie pomalowana rzeźba będzie doskonalą pamiątką z kutnowskiego różanego święta.

Drugim miejscem, gdzie można nas spotkać, to Urząd Stanu Cywilnego, czyli willa Dra Troczewskiego. Zapraszamy do zwiedzania nowo odrestaurowanego budynku w wyjątkowej różanej aranżacji, na spotkanie z członkami Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego La Danse oraz wykonania pamiątkowej fotografii w stroju barokowej damy.