Zapraszamy do udziału w nowej grze miejskiej. Wydarzenie inauguruje „Spotkania z Historią”, które w tym roku odbędą się w dniach 13 – 22 września. Na zgłoszenia zespołów trzyosobowych czekamy do 11 września pod adresem mailowym: promocja@muzeumkutno.com lub numerem telefonu: 505 019 890.

Opis gry:
Kutno w okresie dwudziestolecia międzywojennego stało się ważnym węzłem kolejowym w II Rzeczypospolitej. Wybudowano wówczas nowe linie kolejowe do Poznania, Łodzi i Płocka, które połączyły ziemie trzech zaborów w jeden organizm społeczno – gospodarczy. Do miasta przybyli liczni kolejarze, dla których wybudowano nowe osiedla w rozwijającym się wtedy stylu narodowym, nawiązującym do architektury dworskiej. Kutno było również miastem garnizonowym. W celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych oficerów i podoficerów stacjonującego w mieście 37 pułku piechoty wzniesiono dwa budynki wielorodzinne. Powstawały również charakterystyczne wille w stylu narodowym.
Organizatorem gry miejskiej pt. „Kutnowski Splot Niepodległości” jest Muzeum Regionalne w Kutnie, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Polski splot”
Gra ma na celu aktywne spędzenie wolnego czasu i lepsze poznanie swojego miasta, a w szczególności miejsc związanych architektura użytkową w dwudziestoleciu międzywojennym (architektura kolejowa i wojskowa).
Celem każdego uczestnika/zespołu jest wykonanie jak największej liczby zadań tematycznych związanych z rozwojem węzła kolejowego w Kutnie oraz stacjonującym tu w okresie międzywojennym 37 pułku piechoty.