30 listopada o godz. 18:00 w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury rozpoczęło się spotkanie promujące wydanie IV tomu Kutnowskiego Słownika Biograficznego. Przybyłych gości powitali Dyrektor Muzeum Regionalnego Grzegorz Skrzynecki i Zastępca Dyrektora Piotr Stasiak.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia gratulacji przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego Michałowi Jabłońskiemu, pomysłodawcy i opiekunowi merytorycznemu warsztatów fotograficznych „Lepiej zrób zdjęcie”, sfinansowanych z Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Galę uświetnił recital Pauliny Wróblewskiej, której akompaniował Michał Chojnacki. Zaprezentowane utwory nawiązywały do lat 20. XX wieku i tym samym wpisywały się w klimat epoki, której w dużej mierze poświęcone jest wydawnictwo. Pracownicy Muzeum Regionalnego, Katarzyna Erwińska i Michał Jabłoński, zaprezentowali fragmenty biogramów: Karola Hipolita Jana Starnawskiego, który napisał Jan Bolesław Nycek i Alfreda Vaedtke, autorstwa Elżbiety Szubskiej.

Kolegium redakcyjne otrzymało egzemplarze Słownika oraz dyplomy z podziękowaniami.