16 czerwca 2018 Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zorganizowało piknik „ Urodziny doktora – pamiętamy o Antonim Troczewskim.”

Celem imprezy było zapoznanie mieszkańców Kutna z postacią Doktora i jego zasługami dla miasta oraz czasami, w których żył i działał. 21 maja z kolei została przeprowadzona gra miejska. Partnerami wydarzeń były: ZS nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie, Przedszkole nr 8 „Promyczek” w Kutnie, Muzeum Regionalne w Kutnie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie, Kutnowski Szpital Samorządowy im. A. Troczewskiego, Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, Kutnowska Kuźnia Kultury, Komenda Hufca ZHP, Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Kutnie, Regionalna Izba Gospodarcza w Kutnie, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Projekty wzmocniły uczestnictwo mieszkańców regionu kutnowskiego w kulturze na poziomie lokalnym. Wzięło w nich udział około tysiąc osób.