Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej realizuje projekt „W 100 lecie Niepodległości”. W jego ramach, 5 października 2018 r. , z inicjatywy Pani Danuty Ujazdowskiej, zorganizowano całodniową wycieczkę do Dworu Polskiego, Muzeum Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Zwiedzano Pałac w Radziejowicach, Dwór polski – Bienieszewicze- Kuklówkę Radziejowicką – Dworek w Kuklówce Zarzecznej. Celem przedsięwzięcia była swoista podróż sentymentalna, która ukazywała pojęcie „polskości” w różnych okresach historycznych.

Motto wyprawy brzmiało: „Bóg stworzył Człowieka. Człowiek rodzinę. Rodzina Ojczyznę. Jam Dwór Polski co strzeże tego mężnie”. Uczestnicy byli zachwyceni mnóstwem pamiątek, ogromną biblioteką i wspomnieniami rodziny z Kresów, których los rzucił do Kuklówki.