10 października o godz. 17:00 nastąpiło otwarcie wystawy poświęconej doktorowi Antoniemu Troczewskiemu i innym kutnowskim lekarzom. Narracja historyczna ekspozycji dotyczy końca XIX i początku XX wieku. Pomysłodawczynią i autorką wystawy jest Teresa Mosingiewicz:

Dr Antoni Troczewski, pierwszy honorowy obywatel miasta Kutna, jest do dziś najbardziej zasłużonym dla miasta społecznikiem. Dziś, patrząc z perspektywy człowieka XXI wieku, trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób jeden człowiek mógł zrobić tak wiele dla swego miasta. Można powiedzieć, że senne XIX wieczne miasteczko powiatowe wprowadził w XX wiek.

Zaproszenie przyjęli Prezydent Miasta Kutno Pan Zbigniew Burzyński i Zastępca Prezydenta pan Zbigniew Wdowiak, Dyrektorzy szkół, przedstawiciele Instytucji, placówek upowszechniania kultury i służb mundurowych.

Ekspozycję będzie można oglądać w Muzeum do końca listopada od niedzieli do piątku w godzinach 10:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny.