Pojęcie „The Third Place”, stworzone przez amerykańskiego socjologa Raya Oldenburga, nazywa przestrzeń, inną niż zacisze domowego ogniska i miejsce pracy, która służy twórczemu spotkaniu ludzi. Mają tam oni możliwość wymieniać myśli, kształcić się, zdobywać nowe doświadczenia.

Wierzymy, że Nasze Muzeum może się takim miejscem stać.

W związku z rewitalizacją Pałacu Saskiego i budową nowoczesnego kompleksu muzealnego Nasza Instytucja zmienia siedzibę. Od 8 października będziemy działać w budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie, przy ulicy Konduktorskiej 13.

Tam zmierzamy realizować różnorodne zadania. Będziemy kontynuować działalność edukacyjną, a spectrum tematów ma szansę zainteresować starszych i młodszych odbiorców. Spotkania będą poświęcone sztuce, etnografii, historii i przyrodzie.

Muzeum bliżej ludzi to w zamierzeniu przestrzeń interakcji. Wierzymy, że czas spędzony poza Ratuszem będzie budował i zacieśniał relacje z lokalną społecznością.