Muzeum Regionalne w Kutnie uczestniczyło w tegorocznej, 44. edycji „Święta Róży”. W parku Traugutta miały miejsce kiermasz oraz warsztaty rzeźbiarskie „Rzeźba i Róże” Na stoiskach zaprezentowane zostały rzeźby znanych i cenionych twórców kutnowskich: Magdaleny Wojtczak, Doroty Stanickiej, Danuty Marciniak, Andrzeja Wojtczaka, Antoniego Kamińskiego, Józefa Stańczyka, Zbigniewa Szczepańskiego, Jerzego Żandarowskiego, Romualda Olesińskiego, Józefa Marciniaka, Marka Wojtysiaka, Marka Rutkowskiego Sławomira Suchodolskiego, Jana Szymańskiego. Warsztaty rzeźbiarskie poprowadzili Józef Stańczyk i Sławomir Suchodolski.

Drugim akcentem był wernisaż wystawy plenerowej z warsztatów fotograficznych „Lepiej zrób zdjęcie”, które odbyły się w dniach 21-24 sierpnia 2018. Prezentuje ona wybrane prace uczestników, przedstawiające różne odsłony naszego miasta. Konfrontują się tam artystyczne wizje, perspektywy i interpretacje.

Miło nam poinformować, iż wystawa została przeniesiona na Plac Piłsudskiego i będzie ją można oglądać do końca września.