I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w ramach projektu „ W stronę niepodległości…” zorganizowało różne wydarzenia. Jednym z nich było spotkanie z Bractwem Kerin. 10 kwietnia, podczas żywej lekcji historii „Odzyskanie niepodległości” uczniowie zostali zapoznani z okolicznościami zniknięcia Polski z mapy Europy oraz wydarzeniami, które przyczyniły się do pojawienia się jej ponownie po 123 latach. Młodzież wcieliła się w postać Marszałka Piłsudskiego . We współpracy ze szkolną biblioteką , z materiałów otrzymanych od Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, w holu szkoły powstała wystawa, przybliżająca okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. W II semestrze roku szkolnego zostały uporządkowane zbiory muzealne I Liceum . Zarchiwizowano także artykuły szkolnego periodyku „ Przebojem” poruszających tematykę niepodległościową.