15 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Dziecięcego, projektu realizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie. W Kutnowskim Domu Kultury zgromadziło się blisko siedmiuset małych studentów wraz z Nauczycielami. Po części oficjalnej – przemówieniu Dyrektora Muzeum Regionalnego Grzegorza Skrzyneckiego nastąpiło wręczanie dyplomów i nagród dla Opiekunów uczniów – pięknych, rzeźbionych ręcznie aniołów spod dłuta Jana Szymańskiego. Padły słowa podziękowania za trud włożony w uczestniczenie w zajęciach oraz nadziei na kontynuację owocnej współpracy.

Dzieci uczestniczyły w projekcji filmu „ Kaczki z gęsiej paczki”, a na koniec otrzymały pamiątkowe prezenty.

Dziękujemy za rok spędzony z nami i zapraszamy do kolejnej edycji.

Zajęcia rozpoczną się w październiku.