Kwiecień upłynął pod znakiem naszej rodzimej twórczości artystycznej. Rzeźbiarze, którzy swoją sztuką promują miasto i region kutnowski, wystawiali swoje prace na dwóch ekspozycjach czasowych. Znajdują się one w zbiorach Muzeum Regionalnego w Kutnie i były prezentowane na wystawie stałej zatytułowanej „Rzeźba po kutnowsku”.

23 kwietnia w Muzeum na Zamku w Łęczycy odbył się wernisaż wystawy czasowej „Łęczyca targowa”. Wśród prezentowanych eksponatów oglądać można kilkanaście rzeźb kutnowskich artystów pochodzących ze zbiorów naszego Muzeum.

25 kwietnia z kolei w Muzeum im. Dunin Borkowskiego w Krośniewicach na ekspozycji czasowej „Sztuka w służbie Niepodległej” zaprezentowane zostały rzeźby nawiązujące tematyką do doniosłego wydarzenia, jakim jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.