6 lipca w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się wernisaż wystawy „Art déco. Sztuka lat międzywojennych ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku”. Wystawę otworzył dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie Grzegorz Skrzynecki wraz z dyrektorem Muzeum Mazowieckiego w Płocku Leonardem Sobierajem. O ekspozycji opowiedziała jej autorka Anna Dylicka z płockiego muzeum. Zwróciła uwagę gości wernisażu na najbardziej interesujące eksponaty, m.in. dwa portrety prof. Jana Bystronia autorstwa Witkacego i Zbigniewa Pronaszko oraz talerze dekoracyjne ze słynnego cyklu „Tańce polskie” Zofii Stryjeńskiej wyprodukowane przez Fabrykę Porcelany w Ćmielowie. Na wystawie podziwiać można również wysokiej klasy meble dopełnione zbiorami rzemiosła artystycznego – szkła, ceramiki, metalu, tkaniny, biżuterii i stroju z jego akcesoriami.

Mieszkańcy Kutna otrzymali również zaproszenie do nowopowstającego budynku Muzeum Mazowieckiego w Płocku, w którym za rok lub dwa lata możne będzie podziwiać kolekcję sztuki Art déco.