Czy widzieliście już wystawę „Jarocin w obiektywnie bezpieki” na placu Piłsudskiego?
Prezentację wystawy zorganizowało Muzeum Regionalne w Kutnie we współpracy ze Stowarzyszeniem Kutnowska Kuźnia Kultury – organizatorem QTNOIZZ FEST.
Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi odnaleźli na początku 2004 r. materiały operacyjne służby bezpieczeństwa, dotyczące festiwalu rockowego w Jarocinie. Ponieważ odnalezione teczki zawierały dużą ilość interesujących fotografii, zdecydowano się na wydanie publikacji – albumu „Jarocin w obiektywie bezpieki”, a następnie wystawy pod tym samym tytułem. Ekspozycja prezentuje historię imprezy i jej charakter – począwszy od Wielkopolskich Rytmów Młodych aż do 1994 r. Przedstawione materiały opatrzone są komentarzem i podpisami. Ukazane jest także życie miasta podczas festiwalu, wydarzenia na scenie oraz jarocińska publiczność. Wystawę uzupełniono zdjęciami łódzkiego fotografika Tomasza Barasińskiego. Prezentowane są także wydawnictwa związane z festiwalem – foldery, znaczki, plakaty. Wystawę przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.