W ramach obchodów Imienin Marszałka Piłsudskiego Muzeum Regionalne w Kutnie zorganizowało dwa konkursy: „Kartka dla Marszałka” i „Życzenia dla Marszałka”, w których wzięli udział uczniowie klas IV-VI kutnowskich szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna.

Nagrody za najciekawszą kartkę imieninową dla Marszałka przyznano: Kacprowi Strupagielowi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie– I miejsce, Kacprowi Janowskiemu z SP nr 5 w Kutnie – II miejsce oraz Bartoszowi Kociemskiemu z SP nr 1– III miejsce. Wyróżniono Szymona Żydowo i Justynę Kucharską z SP nr 1 oraz Mateusza Wojtczaka z SP nr 5.

W konkursie „Życzenia dla Marszałka” nagrodzono: Natalię Kreszczuk z Publicznego Gimnazjum Katolickiego w Kutnie – I miejsce, Olgę Kośmińską z Gimnazjum nr 2 w Kutnie – II miejsce oraz Jana Marchewkę z Gimnazjum nr 3 w Kutnie – III miejsce.

Wręczenie nagród odbyło się w dniu obchodów Imienin Marszała, 19 marca 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Kutnie.

Protokół jury konkursu:

Kartka dla Marszałka