W dniu 19 grudnia w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury odbyła się konferencja naukowa „Kutnowski pałac podróżny Augusta III – stan badań i zagadnienia konserwatorskie”. Zagadnienia, jakie zaprezentowali wykładowcy dotyczyły dotychczasowego stanu badań nad pałacem z dziedziny historii sztuki (między innymi ozdobna snycerka w odniesieniu do zdobień ), historii (dzieje pałacu po czasy współczesne), archeologii (historia i efekty badań wykopaliskowych z lat 1997, 1998, 2003, 2015, 2016) i architektury (zarówno konstrukcji ścian, jak i więźby dachowej). Opowiedziano również o zastosowaniu do badania Pałacu nowatorskiej metody termoluminescencyjnego datowania zabytków, która służy do określenia bezwzględnego wieku zabytku wykorzystując zmiany promieniotwórcze obiektu.

Ostatnie wystąpienie dotyczyło kwestii rewaloryzacji pałacu i utworzenia kompleksu muzealnego z zagospodarowaniem znacznej części dawnej działki pałacowej łącznie z obszarem, na którym znajduje się ratusz – siedziba Muzeum Regionalnego w Kutnie.