28 listopada zakończyła się w Kutnie „Walka o tron 1733”. Ostatnim etapem projektu edukacyjnego Muzeum Regionalnego w Kutnie oraz Fundacja Budzenie Pasji z Krakowa był larp odtwarzający wolną elekcję. O wyborze nowego władcy decydowali uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Publicznego Gimnazjum Katolickiego SPSK oraz Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie wybrani na sejmikach przedkonwokacyjnych na posłów oraz uczniowie, którzy zdobyli podczas pierwszego etapu projektu największą liczba punktów. Gdyby to w ich rękach leżał los Rzeczypospolitej, to Fryderyk August zostałby wybrany na króla w czasie wolnej elekcji. Na tym jednak nie zakończyły się larpowe rozgrywki, wyborowi sprzeciwili się bowiem pozostali kandydaci: Stanisław Leszczyński i Janusz Antoni Wiśniowiecki oraz ich sprzymierzeńcy, którzy zawiązali konfederację i wypowiedzieli wojnę stronnikom Sasa. Przy wsparciu wojsk rosyjskich Fryderykowi Augustowi udało się jednak pokonać oponentów i utrzymać się na tronie.

A zatem historia zakończyła się tak, jak miało to miejsce w rzeczywistości – panowaniem Augusta III Sasa. Wszyscy uczestnicy ostatniego etapu larpa otrzymali od Muzeum upominki. Nagrodzono 10 uczniów, którzy zdobyli największą liczba punktów: Miejsce IV: – Podstarości Warszawski – Maciej Kamiński (Zespół Szkół nr 3 w Kutnie) – Kupiec winny z Krakowa – Jakub Żurek (Gimnazjum nr 2 w Kutnie) – Ekonom – Natalia Sędziak (Zespół Szkół nr 3 w Kutnie) – Jeniec – Joanna Najbar (Gimnazjum nr 2 w Kutnie) – Podkomorzy Lwowski – Wioletta Cieślińska (Gimnazjum nr 2 w Kutnie) – Hajdamaka – Piotr Matczak (Gimnazjum nr 2 w Kutnie) Miejsce III:- Lider Wiśniowieckich – Wiktoria Balińska (Gimnazjum nr 3 w Kutnie) Miejsce II: – Szlachcic z Ukrainy – Albert Baranowski (Gimnazjum nr 3 w Kutnie) – Oboźny inflancki – Patrycja Dobrian (Publiczne Gimnazjum Katolickie)

Miejsce I: Warchoł – Katarzyna Poznańska (Gimnazjum nr 3 w Kutnie)