9 listopada w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbył się Jubileusz Muzeum Regionalnego w Kutnie. W tym roku nasze muzeum świętuje 35-lecie powstania. O początkach placówki opowiedziała pierwsza dyrektor muzeum, Grażyna Rzymkowska. Następnie głos zabrał obecny dyrektor Grzegorz Skrzynecki, który omówił działalność instytucji w ostatnich latach. Wspomniał, m.in. o najważniejszych imprezach, projektach edukacyjnych i wystawach. Przyszłość muzeum, czyli plany związane z utworzeniem kompleksu muzealnego Muzeum-Pałac Saski w Kutnie przedstawił zgromadzonym gościom zastępca dyrektora, dr Piotr Stasiak. Duże zainteresowanie wzbudziła wizualizacja planowanej wystawy stałej.

Gratulacje na ręce dyrektora złożyli przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji i stowarzyszeń. Jubileuszową uroczystość dopełnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.

Za pomoc w organizacji Jubileuszu serdecznie dziękujemy Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie oraz Zespołowi Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie.