10 listopada w Kutnowskim Domu Kultury odbył się II etap larpa „Walka o tron 1733”. Uczniowie wybrani w I etapie na reprezentantów debatowali podczas sejmu konwokacyjnego nad kształtem wolnej elekcji. Zdecydowali, że cudzoziemcy będą mogli walczyć o królewski tron oraz że w wyborze władcy będą mogli uczestniczyć dysydenci. Zgromadzenie zaowocowało również zgłoszeniem kolejnego pretendenta do tronu, swoją kandydaturę ogłosił bowiem Janusz Antoni Wiśniowiecki. W kuluarach sejmu szlachta oraz mieszczanie dbali także swoje prywatne interesy. Można było usłyszeć, m.in. szlachciców zachwalających swoją kandydaturę do ręki córki senatora czy kupców starających się sprzedać swoje towary.

_dsc9894

Ostatnim etapem projektu będzie larp odtwarzający wolną elekcję, który zrealizowany zostanie 28 listopada w Kutnowskim Domu Kultury.