16 października świętowaliśmy w Pałacu Saskim 320 rocznicę urodzin króla Augusta III. Obchody połączone zostały z Rodzinną Niedzielą w Muzeum. Uczestnicy stworzyli obrazy, które wręczyli królowi jako podarunki. Na urodziny przybyła również młodzieży z Zespołu Szkół im. Władysława Grabskiego, która wysłuchała wykładu dra Piotra Stasiaka na temat historii Pałacu Saskiego w Kutnie.

Obchody uświetniła wizyta króla, który po raz pierwszy odwiedził Kutno ubrany w strój narodowy. Władcę w takim ubiorze możemy oglądać na portrecie autorstwa Luisa de Silvestre’a „August III w stroju polskim”. Atrakcją przyjęcia były występy XVIII-wiecznej grupy filmowej Theatrum Flores oraz Stowarzyszenia Garnizon Fortecy Częstochowskiej. Królewscy gości częstowani byli urodzinowym tortem i gorącą czekoladą oraz mieli okazję nauczyć się tańców dworskich. Pałac ozdabiały aranżacje kwiatowe przygotowane przez florystki z kwiaciarni ,,Kwiatowy zakątek”. Na zakończenie król podziękował za udział w uroczystości i prezenty wykonane przez najmłodszych.

Wydarzenie promocyjnie wsparła gmina Suchy Las.