Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 14 maja na VIII Kutnowską Noc w Muzeum. W nawiązaniu do obchodów roku Henryka Sienkiewicza, tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie Trylogia. W programie znajdą się, m. in. pokazy husarii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Mazowiecka Chorągiew Husarska im. Jana Karola Chodkiewicza oraz plenerowy pokaz filmu „Ogniem i mieczem”.

PLAKAT NOC www

Imprezę rozpocznie wernisaż wystawy „Trylogia na filmowo”, która prezentować będzie kostiumy i rekwizyty wykorzystane w filmie „Ogniem i Mieczem”. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Ośrodka Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku, któremu w 2012 r. Studio Filmowe ZODIAK – Jerzy Hoffman Film Production przekazało rekwizyty z ekranizacji powieści Sienkiewicza.