Już w lutym rusza Uniwersytet Otwarty – program edukacyjny dla dorosłych przygotowany wspólnie przez kutnowskie instytucje kultury. Biblioteka odkryje przed kutnianami tajemnice kosmosu, Kutnowski Dom Kultury zaprosi na warsztaty reżyserii filmowej, zaś zajęcia w Muzeum Regionalnym pozwolą lepiej poznać świat sztuki.

Uniwersytet Otwarty plakat

Poniżej przedstawiamy krótki opis zajęć z cyklu „Oblicza sztuki”:

• 16.02.2016, godz. 17:00

Site-specific, czyli sztuka wpisana w miejsce realizacji i inne twórcze zjawiska w przestrzeni miast, na przykładach działań Krzysztofa Polkowskiego (dziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku), Tomasza Czyżewskiego (Muzeum Regionalne w Kutnie) i Krzysztofa Bryły (młody artysta działający we Wrocławiu, autor prac z użyciem malarstwa iluzjonistycznego).

• 22.03.2016, godz. 17:00

Rewitalizacja, sens zjawiska wg eksperta, Arkadiusza Bogusławskiego (pracownik Urzędu Miasta w Łodzi koordynujący rewitalizację Księżego Młyna). Wstęp Tomasza Czyżewskiego o Pejzażu Rudymentarnym.

• 19.04.2016, godz. 17:00

Eksplozja koloru, o różnicach w traktowaniu barw przez symbolistów, akademików i współczesne „poradniki”.

• 24.05.2016, godz. 17:00

Śledztwo w sprawie Rubensa opowieść o malarstwie barokowym powiązana z wystawą „Władze dekoracji, dekoracje władzy” prezentowaną na przełomie 2015/2016.