9 listopada w ramach „Spotkań z historią” młodzież z kutnowskich gimnazjów i dzieci z klas IV-VI uczestniczyły w grze miejskiej zatytułowanej „Saskie gry i zabawy”. Gra została przygotowana i przeprowadzona przez pracowników Muzeum, przy współpracy z KDK, kutnowskim LOK i Cukiernią „Wasiakowie”.

Najpierw uczestnicy zwiedzili w Muzeum Regionalnym wystawę „Władze dekoracji. Dekoracje władzy” oprowadzeni przez jej twórcę p. Tomasza Czyżewskiego. Następnie w trakcie wykonywania zadań na trasie gry mogli sprawdzić swoją wiedzę o królu Auguście III i jego epoce, a także wykazać się umiejętnością tańca dworskiego i celnym okiem podczas strzelania z wiatrówek.

W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w składzie – Jakub Janowski, Przemysław Kucharski i Kacper Zielak, pod opieką nauczyciela Zbigniewa Welke. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3 w składzie Wiktoria Balińska, Agata Daniel i Kacper Stępień, pod opieką p. Renaty Graczyk.

Ze szkół podstawowych zgłosiły się cztery drużyny. Po emocjonującej rywalizacji kolejność wyglądała następująco:

miejsce 1 – SP 5 – Maciej Galant, Jan Marchewka i Eryk Różański pod opieką p. Piotra Wichulskiego;

miejsce 2 – SP 4 – Filip Góreczny, Julia Sokólska i Hubert Tomczak,pod opieką p. Stanisława Wojdeckiego;

miejsce 3 – SP 1 – Amelia Bień, Julia Krenke i Martyna Michalska, pod opieką p. Sławomira Krawczyka

miejsce 4 – SP 6 – Wojciech Florczak, Krzysztof Łatecki i Michał Miller, pod opieką p. Haliny Błaszczyk.

Wręczenie nagród i upominków w postaci bonów prezentowych EMPiK oraz gadżetów promocyjnych z UM zakończyło kolejną imprezę tegorocznych Spotkań z historią „Kutno na  szlaku saskim”.

Print Friendly, PDF & Email