Szanowni mieszkańcy naszego miasta. Pewnego dnia zrodziła się w naszej głowie idea zorganizowania w Kutnie wystawy obrazującej historię pewnego gatunku muzyki, który jest lub był bliski prawie każdemu z nas. Ta muzyka była, jest i będzie obecna w naszej przestrzeni. Kutno jest miejscem, w którym rodziły się zjawiska i pomysły, rodzili się ludzie, powstawały idee i zespoły, które wywierały wpływ nie tylko na mieszkańców tego regionu, ale wychodziły dalej w kraj jak i poza jego granice. Chcielibyśmy te wszystkie fakty, wspomnienia się z nimi łączące, emocje które im towarzyszyły zebrać i pokazać w jednym miejscu i czasie. Tak abyśmy mogli wspólnie się tym wszystkim nacieszyć i poczuć satysfakcję, a może nawet dumę z miejsca, w którym się to wszystko działo i z ludzi, którzy to wszystko tworzyli i wymyślali. Im się kiedyś chciało, więc i niech nam się teraz zechce przypomnieć i poszperać w pamięci jak i w domowych archiwach i zobaczyć czy nie jesteśmy w posiadaniu wspomnień i pamiątek z minionego okresu. Jeśli macie zdjęcia, płyty, kasety, nagrania audio i video, materiały prasowe, plakaty, wspomnienia, …. cokolwiek co jest już dzisiaj historią…. Prosimy podzielcie się tym wszystkim z nami. Bez Waszej aktywności i pomocy ta wystawa się nie uda. Czekamy na Was…..

Materiały prosimy dostarczać do Muzeum Regionalnego w Kutnie, Plac Piłsudskiego 20. Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-18:00.

Kontakt: Adam Zatoński, tel. /24/ 254 79 64. E-mail: rockutno@gmail.com

Termin: do 30 kwietnia 2015 roku