Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na otwarcie wystawy Polski motocykl przedwojenny”, które odbędzie się 24 stycznia (sobota) o godz. 16:00 w salach Ratusza.

Na wystawie będzie można zobaczyć unikatowe egzemplarze motocykli polskiej produkcji z okresu międzywojennego, m.in. TORNEDO, NIEMEN, WUL-GUM czy legendarne Sokoły oraz zapoznać się z historią zupełnie dziś nieznanych, polskich wytwórni. Zwiedzający wystawę będą mogli dowiedzieć się, co oznaczają skróty SHL, MOJ czy CWS.

PLAKAT - MOTOCYKL PRZEDWOJENNY

Wśród eksponatów zaprezentowanych na wystawie znajdzie się, m.in. motocykl CWS M 111/Sokół 1000, który był produkowany w latach 30 XX wieku w Państwowych Zakładach Inżynierii w Warszawie i jest w całości efektem polskiej myśli technicznej. Ciekawostką wystawy będzie również rower Kamińskiego z przyczepnym silnikiem Stefana Malcherka.

Wystawę można będzie oglądać w Muzeum do 22 marca 2015 roku.