Tradycyjnie w ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia Muzeum Regionalne zaprosiło mieszkańców Kutna na niezwykłą wystawę. Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod rozświetloną świąteczną choinką, stanęła szopka ze żłóbkiem, do której rzeźby wykonali twórcy z ziemi kutnowskiej. Każda postać ma innego autora, stworzona została w stylu danego rzeźbiarza.

Oprócz rzeźb, obrazujących scenę biblijną, kutnowianie mogli oglądać również żywe zwierzęta, które szczególnie podobały się najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, często bardzo emocjonalnie wyrażającym swój zachwyt. Mimo nieprzyjemnej pogody i silnego wiatru do szopki ustawiała się kolejka chętnych do obejrzenia tej wystawy.

Przygotowana przez Muzeum Regionalne szopka bożonarodzeniowa była również jedną z atrakcji Wigilii Miejskiej przed Ratuszem.