Od kilku lat Muzeum Regionalne w Kutnie wspólnie z konińską „Wieżą Ciśnień” prowadzi projekt Męskie Obszary Sztuki. Wystawom i wydawnictwom towarzyszą od dwóch lat działania na Facebook’u, z nich wyrosła koncepcja festiwalowego ucieleśnienia. „UCIELEśnienie” to drugie wydarzenie grupowego festiwalu Męskich Obszarów Sztuki. Poprzednie miało miejsce w wielkiej przestrzeni kieleckiej galerii sztuki „Winda”, tym razem wybrane prace dziewięciorga autorów zaprezentowane zostaną w kameralnym wnętrzu „Galerii w Dworku” Muzeum Regionalnego w Kutnie. Kuratorem i autorem aranżacji obu wystaw jest Tomasz Czyżewski. Zgodnie z jego koncepcją pierwsze wydarzenie było rzeczywistym ucieleśnieniem: grupa artystek i artystów, sympatyków MOS na facebook’u miała pierwszą okazję, by spotkać się realnie. Była to też próba przeniesienia w cielesny wymiar niektórych internetowych zjawisk jak zapożyczenia obrazu, zamazywanie autorstwa czy używanie wirtualnego środowiska jak naturalnego pejzażu. Z uwagi na karnawałowy kontekst tamtej wystawy całość została okraszona elementami zabawy, przeniesionymi z fanpage’a Męskich Obszarów Sztuki. W kutnowskim Dworku Modrzewiowym w sposobie prezentacji nacisk został położony na drugi człon tytułu „…śnienie”, wynika z tego bardziej surrealistyczna i zagęszczona realizacja. Ciekawi nas Państwa odbiór tej wystawy, dlatego serdecznie zapraszamy na otwarcie, które odbędzie się 20 marca (czwartek) o godzinie 18:00.

Tekst: (tc)

Ekspozycja będzie prezentowana w Dworku Modrzewiowym (ul. Narutowicza 20) do 11 kwietnia br. Wystawę można oglądać w środy w godz. 12:00-18:00 oraz w pozostałe dni tygodnia (z wyłączeniem sobót i niedziel) w godz. 10:00-16:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (tel. 24 254-79-64, tel. kom.: 505 01 98 90) lub bezpośrednio w siedzibie MRK (Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20).