Spotkania z Historią 2020

Spotkania z Historią – wykład II

Kolejnym, znakomitym prelegentem podczas tegorocznej, 9. edycji „Spotkań z Historią”, będzie Pan Profesor Andrzej Chwalba. 30 września o 17:00 w Centrum Seniora w Kutnie dowiemy się, dlaczego wojna polsko-bolszewicka była „Przegranym zwycięstwem”.
Prof. Andrzej Chwalba jest historykiem i eseistą, wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Specjalizuje się w historii XIX wieku, relacjach polsko-rosyjskich, historii najnowszej Polski i dziejach Krakowa.
15 września, 2020|Aktualności, Spotkania z Historią 2020|

Spotkania z Historią – program

9. edycja „Spotkań z Historią” rusza 28 września. Prezentujemy pełny program wydarzenia.

8 września, 2020|Aktualności, Spotkania z Historią 2020|

Spotkania z Historią – wykład I

Tegoroczne 9. „Spotkania z Historią” obfitują w bardzo bogaty program spotkań i wydarzeń. Od dziś będziemy Państwa informować o harmonogramie tej edycji.
Na początek zapraszamy na spotkania z wybitnymi naukowcami, pracownikami renomowanych uczelni.
28 września o godz. 17:00 w Centrum Seniora w Kutnie (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11a) odbędzie się wykład prof. Przemysława Weingertnera zatytułowany: „Kształtowanie się granic II RP ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji granicy wschodniej”.
Przemysław Weingertner jest profesorem nauk humanistycznych i specjalizuje się w najnowszej historii Polski. Jest pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego.
2 września, 2020|Aktualności, Spotkania z Historią 2020|