„Mistrz tradycji”

Mistrz Tradycji – filmy

Dziś uchylam rąbka tajemnicy dotyczący realizacji zadania “Mistrz tradycji” w ramach projektu “Kultura ludowa i tradycyjna 2020”.
Uroczyste podsumowanie zadania odbędzie się na wernisażu wystawy powarsztatowej „Mistrz Tradycji”. Miejsce spotkania: Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Tęcza” w Kutnie ul. Karłowicza 1.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

(sk)

 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Filmy z Warsztatów prezentujemy tutaj:

https://youtu.be/DfR4Nx4xYyc

https://youtu.be/4we6b-l4aJw

https://youtu.be/R66LOQ_WUtY

 

 

16 września, 2020|"Mistrz tradycji", Aktualności|

Wernisaż wystawy „Mistrz tradycji”

 

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy powarsztatowej „Mistrz tradycji” do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza”, który odbędzie się 28 września o godz. 16:00.

Warsztaty prowadzone były w ramach realizacji projektu „Kultura ludowa i tradycyjna 2020”. Zadanie „Mistrz tradycji” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

26 sierpnia, 2020|"Mistrz tradycji", Aktualności|

“Mistrz Tradycji” – warsztaty rzeźbiarskie

Prezentujemy Państwu kolejne etapy realizacji zadania „Mistrz Tradycji” w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna 2020”. 10 – osobowa grupa młodych adeptów z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie wraz z Mistrzem Antonim Kamińskim udoskonala swój warsztat twórczy. Efektem końcowym będzie wyrzeźbiona postać Anioła. We wrześniu przygotowana zostanie wystawa powarsztatowa, na której pokażemy Państwu powstałe prace. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Autorką i koordynatorką merytoryczną projektu jest Sylwia Kacalak – asystent działu etnograficznego

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultu
ry.

15 lipca, 2020|"Mistrz tradycji", Aktualności|

Kontynuacja zadania „Mistrz Tradycji”

Bardzo się cieszymy, że od dziś zaczęliśmy kontynuować zadanie “Mistrz tradycji” w ramach projektu “Kultura ludowa i tradycyjna 2020”. Całkowite dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoli nam przeprowadzić warsztaty rzeźbiarskie z Mistrzem Antonim Kamińskim. Młodymi adeptami realizującymi to zadanie jest młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej “Tęcza” w Kutnie.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Koordynator zadania – Sylwia Kacalak

16 czerwca, 2020|"Mistrz tradycji", Aktualności|

„Mistrz Tradycji” – Muzeum Regionalne w Kutnie

W sobotę 7 marca odbyło się pierwsze spotkanie realizujące zadanie „Mistrz Tradycji” dofinansowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodzież z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Tęcza” w Kutnie, biorąca udział w projekcie, zapoznała się z postacią Mistrza Tradycji, Panem Antonim Kamińskim, uznanym twórcą kutnowskim, współzałożycielem znanego w Polsce i na świecie ośrodka rzeźbiarskiego w Kutnie. Pan Antoni, wykorzystując swoją wiedzę, udzielił wskazówek na temat podstawowych narzędzi oraz sztuki rzeźbienia. Miejscem spotkania była pracownia artysty, mieszcząca się w Kutnie przy ulicy Zdrojowej.

9 marca, 2020|"Mistrz tradycji", Aktualności|