Kutnowski Dom Kultury „OD BAŁTYKU DO TATR – STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

Projekt: OD BAŁTYKU DO TATR – STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI

1. WIELKI ZIMOWY KONKURS ORIGAMI ,,POLSKA W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM”

2. WARSZTATY ORIGAMI ,,BIEL I CZERWIEŃ”

3. KONKURS PLASTYCZNY ,,POCZTÓWKA DLA NIEPODLEGŁEJ”

4. KONKURS LITERACKI ,,BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE”

5. KONKURS ORIGAMI ,,PODRÓŻE PO POLSCE”

6. KONKURS PLASTYCZNY ,,PEJZAŻ NAD WISŁĄ”

7. AKCJA SZYCIA FLAG ,,USZYJ BIAŁO-CZERWONĄ”

8. AKCJA ,,WYŚLIJ POCZTÓWKĘ Z NIEPODLEGŁEJ”

9. KONKURS ORIGAMI ,,ORZEŁ BIAŁY”

10. KONKURS LITERACKI ,,CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”

11. KONKURS NA KOMIKS ,,JÓZEF PIŁSUDSKI NA KARTACH KOMIKSU”

12. KONKURS RECYTATORSKI ,,POLSCY POECI DLA DZIECI”

13. KONKURS RECYTATORSKI ,,WOLNOŚĆ”

Projekt był realizowany od lutego do listopada 2018 roku.

Podstawowe cele całego projektu to: włączenie się do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości, propagowanie patriotycznej postawy, rozwój intelektualny i kulturalny dzieci i młodzieży.

Projekt OD BAŁTYKU DO TATR – STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI był realizowany od lutego do listopada 2018 roku przez Kutnowski Dom Kultury. Składał się on z konkursów, warsztatów i jednorazowych akcji o tematyce patriotycznej. Dzięki zróżnicowanej tematyce dotarł do różnorodnych odbiorców. Konkursy były skierowane do dzieci i młodzieży. Z kolei akcje – jak na przykład szycie flagi czy wysyłanie pocztówek były skierowane do całych rodzin.

Wśród laureatów naszych konkursów znaleźli się:

1. WIELKI ZIMOWY KONKURS ORIGAMI ,,POLSKA W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM”

Marta Obierska – I miejsce

Zofia Choncer – I miejsce

Daniel Piotrowski – wyróżnienie

2. KONKURS PLASTYCZNY ,,POCZTÓWKA DLA NIEPODLEGŁEJ”:

Alicja Sadowska

Wiktoria Rosiak

Julia Dębowska

Julia Ciołkowska

Eliza Kosko

3. KONKURS LITERACKI ,,BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE”:

Szkoły Podstawowe – Klasy IV-VII:

Miejsce I

Barbara Ciesielska

Miejsce II

Sylwia Michalczyk

Miejsce III

Nina Kmito

Noelia Grzyb

Oddziały gimnazjalne

Miejsce I

Agnieszka Czajka

Damian Wojtowski

4. KONKURS ORIGAMI ,,PODRÓŻE PO POLSCE”

Kategoria wiekowa – 3 – 4 lat

miejsca I Szymon Wielgosz, Aleks Kajszczarek

miejsca II Antonina Łukowczyk, Ligia Pilarska

miejsca III Weronika Jędrzejewska, Maja Gurda

Kategoria wiekowa – 5 – 6 lat

miejsca I Antoni Gapiński, Alicja Pilarska, Wiktoria Tomczak

miejsca II Wiktor Pietrzak, Julia Wojciechowska, Zuzanna Ignaczak

miejsca III Tymofii Holosyniuk, Julia Chmiel, Gabriela Grzegory

5. KONKURS PLASTYCZNY ,,PEJZAŻ NAD WISŁĄ”

GRUPA WIEKOWA klasy I-III szkół podstawowych

Przyznano dwie równorzędne nagrody główne:

NAGRODA GŁÓWNA – JULIA WALICKA

NAGRODA GŁÓWNA – SEBASTIAN JANKOWSKI

GRUPA WIEKOWA klasy IV-V szkół podstawowych

Przyznano dwie równorzędne nagrody główne:

NAGRODA GŁÓWNA – ANNA MICHALAK

NAGRODA GŁÓWNA – PATRYCJA CIEŚLIK

klasy VI-VII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum

I MIEJSCE – KLAUDIA KOWALSKA

I MIEJSCE – JULIA ANTCZAK

II MIEJSCE – KATARZYNA MODRZYŃSKA

II MIEJSCE – ZUZANNA JACIUBEK

III MIEJSCE – GABRIELA WITKOWSKA

III MIEJSCE – IGOR WIŚNIEWSKI

6. KONKURS ORIGAMI ,,ORZEŁ BIAŁY”

Kategoria wiekowa 3-4 lata

I miejsce

Aleksander Białobłocki – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

Mateusz Zdobiak – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

miejsca II

Lena Walicka – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

Urszula Pasikowska – Przedszkole Miejskie nr 17 „Niezapominajka”

miejsca III

Lena Szlozer – Przedszkole Miejskie nr 17 „Niezapominajka”

Zuzanna Winiecka – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

 

Kategoria wiekowa 5-6 lat

miejsca I

Aleksander Johnston – Punkt Przedszkolny nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 6

Nina Kmieć – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

Sandra Przybysz – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

miejsca II

Tymoteusz Politański – Przedszkole Miejskie nr 17 „Niezapominajka”

Julia Sujecka – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

Gabriela Walczak – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

miejsca III

Janek Koziński – Przedszkole Niepubliczne Sióstr Pasjonistek Św. Pawła od Krzyża

Łucja Pietrzak – Przedszkole Niepubliczne Sióstr Pasjonistek Św. Pawła od Krzyża

Igor Lachowicz – Przedszkole Miejskie nr 16 „Calineczka”

Wyróżnienia

Julia Strębska – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”

Kacper Szadkowski – Punkt Przedszkolny nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 6

 

7. KONKURS LITERACKI ,,CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”:

NAGRODY GŁÓWNE

Karolina Dopieralska

Aleksander Jasiński

NAGRODY KONKURSOWE

Michał Adamczewski

Weronika Milczarek

8. KONKURS NA KOMIKS ,,JÓZEF PIŁSUDSKI NA KARTACH KOMIKSU”

Nagroda Główna

Karolina Jurkowska tytuł pracy „Józef Piłsudski – powrót do domu”

Julia Mikołajczyk tytuł pracy „Nasz wódz”

Franciszek Wasiak tytuł pracy „Nasz Milusin”

9. KONKURS RECYTATORSKI ,,POLSCY POECI DLA DZIECI”:

w kategorii klasy I-III

I miejsce

Blanka Gens

Jan Tytus Hakało

Julian Setta

II miejsce

Lena Klembalska

Franciszek Wasiak

Jan Mikołaj Waliszewski

III miejsce

Hanna Wawrzyńczak

Franciszek Lewański

w kategorii klasy IV-VI

I miejsce

Róża Najlepsza

Natalia Ratajczyk

II miejsce

Nikola Stępska

Weronika Ratajczyk

III miejsce

Julia Czubiak

Antoni Łuczyński

10. KONKURS RECYTATORSKI ,,WOLNOŚĆ”:

I miejsce

Marcelina Czajkowska

II miejsce

Aleksandra Suska

Natalia Dębska

III miejsce

Joanna Smakowska, Kacper Konopiński, Barbara Zawierucha

W całym projekcie udział wzięło około 3 000 osób.

 

 

 

 

 

17 lutego, 2019|Kutnowski Dom Kultury|